top of page
About

Pokojík pro Amálku

Při navrhování tohoto pokojíku jsem vzpomínala na Anglii, kde jsem chvíli žila. Neuvidíte zde žádné kontrasty a rovné linie. Místo toho je krásná květinová tapeta a bílý nábytek, doplněn proutěnými prvky.

V pokoji již byly hráškové závěsy, baldachýn nad postelí a nábytek - jeho styl a tvary mě inspirovaly ke konceptu, který je hlavně o texturách a tlumených barvách a krásně se kombinuje právě se známou kolekcí Hemnes z Ikei, z té tu máme postel. Stačilo doplnit originální komodou s odvážnými vzory, které jsou ovšem opět v tlumených odstínech. Tato komoda je pro holčičku ideální - má spoustu skrýší a šuplíčků na všechny poklady. Horní řada šuplíků je dost vysoko, proto je vítaným úložným prostorem pro maminku.

Závěsy vytvořily v rohu místnosti úžasný bunkr. Bylo jen nutno dodat světlo - o to se postaralo velké zrcadlo a světelná girlanda z peříček. Proutěný stojan na květiny jsem zde využila pro vystavení a ukládání knížek. Proutí se objevuje také na roztomilé poličce vedle postele a na košících v bunkru. Za zmínku stojí nádherné houpací křesílko a obrázky v bronzových rámech, které doplňují celkovou atmosféru. Také textilie jsou zde vybírány pečlivě. Měkké koberce jsou pro děti důležité, protože si často hrají na zemi. A krásné polštářky do tak snového interiéru neodmyslitelně patří.

 

bottom of page