top of page
About

Klubovna pro teenagery​

Tvoření "veřejného" prostoru má svá specifika a mě moc baví. Člověk může trochu více popustit uzdu své kreativitě a často musí řešit prostor, který má být multifunkční a maximálně praktický. Také rozpočet často hraje významnou roli, proto je dobré zvolit kvalitní a jednoduchý základ a návrh postavit spíše na nápadu, myšlence, která provází celý prostor. Do procesu většinou vstupuje více lidí a více názorů. Toto vidím jako dobrý důvod pro povolání designéra, protože má nezaujatý, odborný přístup. Je vždy zajímavé vidět, jak se návrh v procesu mění. V tomto případě jsem velmi ráda za skvělý přístup a důvěru v mé schopnosti a znalosti, věřím, že výsledek stojí za to.

Jedná se o klubovnu pro mladé lidi v církevní budově. Jako hlavním tématem jsem tedy zvolila "světlo ve tmě". Tato myšlenka provází celý prostor hlavně díky originálním dekoracím na stěnách - kužely světla, vytvořené žlutou barvou, obrazy s minimalistickým designem, které vytvořila grafička Gabriela Supiková a biblické texty, které navazují na samotný důvod, proč se zde mladí scházejí. Tapeta s imitací betonu přináší drsnost a streetovou náladu, kterou si teenageři v prostoru přáli.

K hlavní místnosti patří také šatna s fotbálkem a malá kuchyňka. Prostor má nízké stropy a málo denního světla, je dost členitý, má v zadní části klubovny snížený strop. Důležité tedy bylo zajistit dostatek světla a rozčlenit prostor tak, aby byl nejen funkční, ale i atraktivní. Potom už jen stačilo dodat variabilní nábytek na kolečkách. Věřím, že prostor bude dobře sloužit svému účelu.

bottom of page