top of page
About

"Kiosek" Bistro & Bar

Své návrhy vždy "šiju na míru" nejen klientovi, ale také danému místu. Tento komerční prostor měl úžasný základ - cihlové zdi a dřevěnou podlahu. Co víc si přát? Navíc půdorys sám vybízel k využití zadní části místnosti se zaoblenou stěnou pro vytvoření intimního prostoru v zamýšleném bistru, víkendovém baru. Tak vznikl nápad vytvořit ulici s prodejním stánkem (kioskem), pouličním posezením, venkovním hřištěm a "obývákem"

ve zmíněné zašívárně. 

Cihly a dřevo jsou samy o sobě dost výrazným dekorativním prvkem, proto nebylo třeba žádných dalších výrazných prvků. Bar je zevnitř natřen na bílo, to zajistí nejen čistý a uspořádaný vzhled, ale také skvělý základ pro vystavené produkty a hlavně dostatek světla - to bylo zde velkým oříškem - místnost je totiž v podzemí, nemá okna, ani světlíky. Tento problém jsem vyřešila falešnými industriálními okny a reflektory, namířenými na bílý strop - vytváří příjemné, rozptýlené světlo. Také zavěšené žárovky zajistí dostatek světla a také možnost různé druhy osvětlení navzájem kombinovat dle potřeby. 

Dětské hřiště je navrženo tak, aby se dalo snadno sbalit a místo něj mohl vzniknout parket pro víkendové akce. Žárovky nad parketem mají

navodit atmosféru nočního nebe s hvězdami. 

V obýváku byste se měli cítit jako doma. Nesmí chybět koberce, závěsy, křesílka, obrazy. Také skvělým nápadem investora byly závěsné hamaky. Prostor je od toho "venkovního" opticky oddělen kovovými rámy se závěsy.

 

bottom of page